Najnovšia minimálne invazívna liečba kŕčových žíl v Bratislava.

Klinika liečby kŕčových žíl v Bratislava

Miravue sa venuje poskytovaniu komplexného prístupu k liečbe kŕčových žíl, metličkovitých žíl a žilových ochorení, pričom spája najnovšie a najbezpečnejšie nechirurgické liečby v priateľskom a profesionálnom prostredí kliniky. Založil popredný flebológ spoločnosti Miravue Dr. Peter Paraskevas. Miravue sa zaväzuje poskytovať pacientom najlepší možný štandard starostlivosti pri liečbe kŕčových žíl.

Bratislavaská klinika Miravue sa nachádza v BMA House na ulici Macquarie – s výhľadom na prístav Bratislava a Kráľovské botanické záhrady

Opýtajte sa teraz

Prečo si vybrať nás?

Rýchla a jednoduchá liečba žíl.
Walk-in, Walk-out.

Porozprávajte sa priamo so svojím flebológom.


Liečba kŕčových žíl svetovej triedy .

Komplexná následná starostlivosť
a sledovanie.

Miravue Bratislava lieči celý rad ochorení žíl nôh

Noha s kŕčovými žilami

Kŕčové žily

Sú to veľké, rozšírené, povrazovité žily na nohách, ktoré vystupujú nad povrch kože a sú zvyčajne modrej alebo zelenej farby. Už neplnia primárnu funkciu žíl, ktorou je návrat krvi do srdca. Kŕčové žily sa môžu vyskytnúť samostatne alebo ich môžu sprevádzať príznaky závažného žilového ochorenia

Noha zobrazujúca pavúčie žily

Pavúčie žily

Pavúčie žily (alebo telangiektázie) sú drobné červené alebo modré žilky, ktoré sa môžu objaviť kdekoľvek na tele, ale častejšie na nohách, členkoch, tvári, hrudníku alebo bruchu. Pavúčové žily sú extrémne časté a zvyčajne sa objavujú s väčšími rozšírenými krvnými cievami (často modrej/zelenej farby) nazývanými retikulárne žily

Chodidlo s chronickým žilovým ochorením spôsobeným ťažkými kŕčovými žilami

Závažné venózne ochorenie

Ak sa kŕčové žily neliečia, môže dôjsť k závažnému ochoreniu žíl. Tento stav môže mať príznaky ako ekzém a opuch nôh. Alebo môže dôjsť k zmene farby kože okolo dolnej časti nohy, zhrubnutiu alebo dokonca ulcerácii. Okrem toho môžu pacienti pociťovať ťažkosti, bolesť a únavu v nohách .

Zoznámte sa s tímom Miravue Clinic

doktor Peter Paraskevas

Dr Peter Paraskevas založil Miravue Clinic po školení so svetovo uznávanými flebológmi a vaskulárnymi chirurgmi v Bratislave aj na medzinárodnej úrovni. Má vášeň pre liečbu pacientov s chronickým venóznym ochorením, venóznym vredom a nevzhľadnými žilami po celej Slovensku a prevádzkuje kliniky.

Dr Paraskevas je lídrom vo svojom odbore – intenzívne sa podieľa na vzdelávaní a hodnotení lekárov, ktorí sa uchádzajú o vstup do špecializácie na Australasian College of Phlebology, a pravidelne prednáša v oblasti flebológie na konferenciách a seminároch.

Zistite viac o Dr Paraskevas

Lisa Shrimptonová

Vaskulárny sonograf

Katrina Koopová

Klinický asistent

Liečba kŕčových žíl Bratislava

Miravue poskytuje všetky aktuálne metódy liečby kŕčových žíl varixov, metličkovitých žíl, lipoedému a vredov na nohách bez vedľajších bolestivých a zjazvených vedľajších účinkov klasickej chirurgie. Miravue preferuje minimálne invazívne liečby, ako je skleroterapia, laserová liečba a žilové lepidlá; všetky kŕčové žily okrem tých najzávažnejších sa dajú liečiť týmto spôsobom.

Endovenózna laserová ablácia (EVLA)

Endovenózna laserová ablácia (EVLA)

Pod ultrazvukovým vedením sa laserové vlákno umiestni do abnormálnej žily cez malý rez. Keď sa aktivuje laser a vlákno sa pomaly odstraňuje, dochádza k reakcii v stene žily pozdĺž ošetrovanej časti, čo vedie ku kolapsu a skleróze steny žily s minimálnym nepohodlím.

čítaj viac
Ultrazvukom riadená skleroterapia

Ultrazvukom riadená skleroterapia

Ultrazvukom riadená skleroterapia je vysoko špecializovaný postup zahŕňajúci vstreknutie roztoku sklerotizujúceho do abnormálnych žíl pomocou ultrazvukového navádzania, čo spôsobí kolaps žilovej steny. Žily sa rozpúšťajú a miznú, keď ich telo postupne vstrebáva.

čítaj viac
Skleroterapia

Skleroterapia

Zlatým štandardom liečby metličkovitých žíl je skleroterapia, známa aj ako mikroskleroterapia alebo skleroterapia priameho videnia. Zahŕňa injekciu dráždivého roztoku cez malú ihlu do pavúčích žíl, čo spôsobí, že sa uzavrú a stvrdnú.

čítaj viac
Rádiofrekvenčná ablácia

Rádiofrekvenčná ablácia

Rádiofrekvenčná ablácia (RFA) sa opiera o tepelné (tepelné) poškodenie žily, ktoré vedie k okamžitému uzavretiu žily. Akonáhle je žila ošetrená rádiofrekvenčnou abláciou, bude postupne úplne absorbovaná telom a časom zmizne.

čítaj viac
Ambulantná flebektómia

Ambulantná flebektómia

Ambulantná flebektómia je chirurgické odstránenie viditeľných kŕčových žíl pomocou rezu kľúčovou dierkou. Procedúra odstraňuje kŕčové žily pomocou série malých vpichov (malých len 1 mm) vytvorených v koži priľahlej k žile.

čítaj viac